Sponsor

Hızlı Gelir Getiren Mimari Tasarım Yarışmaları: ArcBazar

Arcbazar mimari tasarım ihtiyacı olan kurum/kuruluş ve kişilere internet üzerinden online yarışma açma şansı sunuyor. Peyzaj, Mimarlık ve İç Mimarlık projelerinin sunuma çıktığı projelerde yarışma ödülleri yarışmayı açan kurum tarafından belirleniyor.

Proje alanının detaylarının ve fotoğraflarının anlatıldığı yarışma duyurularında müşteri ile iletişime geçerek sorularınızı sorabiliyorsunuz. Yarışmalar kısa sürede sonlanıyor ve ortalama bir yarışmaya tüm dünyadan 10-20 proje katılımcısı oluyor. Proje yarışmalarında ortalama ödül miktarı 1000$ civarında ve bu ücretler Amerika ya da Avrupa gibi ekonomisi güçlü olan ülkelerde yeterli olmadığı için yarışma katılımcıları profesyonel şirketler değiller ve genelde Hindistan, Pakistan, Yunanistan, Türkiye gibi ülkelerden katılımlar gerçekleşiyor. Türkiye şartlarında bir proje için 1000$ ücret, yaklaşık 8.300 TL ediyor ve basit projeler için hiç de fena bir ücret değil.

Arcbazar Proje Yükleme

Ülkemizde dolar kurunun yüksekliği ve yarışmaların mimarların gelişimindeki faydayı düşününce bu sitenin genç mimarlar için bulunmaz bir nimet olduğunu belirtmekte fayda var. Peyzaj projelerinde daha çok arka bahçe, avlu gibi alanların tasarımları yarışıyor ve sitede sürekli yeni yarışmalar yayınlanıyor. Daha önce Türkiye’den meslektaşlarımızın kazandığı yarışmalar da oldu.

Eğer siz de 3 boyutlu tasarım programlarına hakimseniz ve kendinize güveniyorsanız Arcbazar’daki yarışmalara mutlaka bakmanızı öneririm. Öğrencilik döneminde kendinizi geliştirmenin en güzel yolu bu olabilir.

Ayrıca tasarım ihtiyaçları için de yeni yarışma açabilirsiniz tabiki.

Siteye ulaşmak için tıklayınız: ARCBAZAR Türkçe

FavoriteLoadingFavorilere Ekle

Yeni yazılarımızın cihazınıza anlık bildirim olarak gelmesini ister misiniz? Bildirimlere Abone olun.

Cevap Ver

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz.