1. Ana Sayfa
  2. Tasarım Trendleri
  3. Kuru Çiçeklerle Dekorasyon Fikirleri

Kuru Çiçeklerle Dekorasyon Fikirleri

featured
Reklam Sponsoru

Dünyada yaşamın başlamasıyla birlikte bitkiler insanlık tarafında beslenme, barınma, ısınma, parfümeri, yaralarını iyileştirmek ve hastalıklarını tedavi etmek gibi bir çok farklı alanda kullanılmıştır. Teknolojinin ilerlemesi ve insanların zaman darlığı arttıkça aslında bize iyi gelen doğayı bir nebze olsun evlerimize taşıyan bitkilerin bakımlarını ihmal etmemiz sonucu onlar bakımsız kalabiliyorlar.

Peki ya biz evlerimizde canlı olmayan bakım istemeyen ama görsel olarak gerçeğinden çok da farklı olmayan kuru çiçekleri kullansak. O halde günümüzde popüler kullanım şekli olan kuru çiçeklerle dekorasyon yaparak mekanlara nasıl havalar katarız farklı bakış açılarıyla ele alalım.

Kuru çiçekleri nasıl kullanabiliriz ?

Duvar Tabloları

Görsel olarak oldukça dikkat çekici görünen alışılmışın dışındaki bu tasarımlar görenleri mest ediyor. Göründüğünün aksine yapımı çok da zor olmayan bu tabloları sizde evlerinizde yapabilirsiniz. Çevremizde farkında olmadığımız ama küçük dokunuşlarla harika tasarımlara dönüşecek bir çok materyal bulunmaktadır. Kuru dallar, farlı türlerde kuru çiçekler ip ve belki de ihtiyacınız olan tek şey kurumuş bir yaprak olabilir.

Reklam Sponsoru

Süs Eşyası

Evde ofiste bir çok yerde özel köşelerimizi süsleyecek olan kuru çiçeklerimizi kullanmadığımız gözden çıkardığımız eşyalarla veya kullandığımız ama artık sıkıldığımız değiştirsek mi dediğimiz bir çok objeyle birleştirerek yada başlı başına yeni ürünler ortaya koyabiliriz. Kolay ve bir o kadarda göz alıcı ürünle ortaya çıkacaktır.

MUM VE KOKULU DEKORATİF AKSESUARLAR

Mum tarihin ilk zamanlarından günümüze insanlığı aydınlatan zarif ve hoş bir ayrıntı olmayı başarabilmiştir. Ortama kattığı mistik hava her insanı etkisi altına alır. Mumlar bazen romantik bir ortamda, ev ve ofis dekorasyonunda, teknolojinin yokluğunda mumdan yardım alırız. Yaşam alanlarınıza renk katmak sıradanlıktan çıkarıp yaratıcı dokunuşlar yapmak isteyenler için de mum ve kokular ideal bir seçim. Kokulu sabunlar kozmetik sanayinin gelişmesiyle sadece temizlik malzemesi olarak değil farklı özellikler kazanmış dekoratif malzemeler olmuşlardır. Bulunduğunuz mekanlarda mumları ve güzel kokuları seviyorsanız vazgeçilmez dekoratif eşyanızsa mumları ve kokuları birde kuru çiçeklerle deneyebilirsiniz.

VAZOLAR

Mekanlara renk doku ve tarz kazandırmanın bir başka yolu da kuru çiçeklerdir. Kuru çiçeklerle dekorasyon yapmak için en kolay ve zahmetsiz yöntem bir vazoda veya saksıda sergilemektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap