Reklam Sponsoru

Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması – 2020

0

Sponsor

Duyuru Metni:

KTMMOB Mimarlar Odası olarak, her yıl mimarlık için önemli olan tarihlerde gerçekleştirdiğimiz bir dizi etkinliğin yanı sıra, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması2020 Dünya Mimarlık Günü’nde ilan edilmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen ve yoğun katılımla gerçekleşen yarışmamızın bu yıl üçüncüsünü duyuruyor olmak bizim için çok sevindiricidir. Küresel salgınla geçen bu sıkıntılı günlerde farklı mekân arayışları üzerine düşünenlerimizin de edebiyata sığınanlarımızın da sayısının arttığını düşünerek, bu yıl daha fazla bir katılım olacağı inancındayız.

Temel amacımızı sürdürerek Mimarlar Odası Yayın Kurulu üyeleri olarak, akademik tezler ve makaleler dışında; mimarlık ve edebiyat disiplinlerinin ilişkilendirildiği farklı yazılı kaynaklara ve onların barındırdığı derin değerlere dikkat çekmek istiyoruz. Bu düşünceyle yarışmamız, KTMMOB Mimarlar Odası ve MİMARCA dergisi aracılığı ile mimarlık ve edebiyat alanına katkıda bulunacaktır.

Yarışma, ilgili bölümlerden mezun KTMMOB ve TMMOB’a bağlı meslek örgütlerinden herhangi birine üye olan herkese açık olarak düzenlenmektedir.

Asli Jüri Üyeleri

Kozan UZUNOĞLU (Oda Başkanı)
Gökhan KIYICI (2019 Yarışma Birincisi)
Müge CENGİZKAN
Suha ÖZKAN
Ertuğ UÇAR
Neşe YAŞIN
Devrim YÜCEL BESİM (Yayın Kurulu Üyesi)

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 5000 TL
İkincilik Ödülü: 3000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2000 TL

Edebiyatın “yapısal” kurgusu ve mimarlığın “anlatı” gücünü birleştirip yaratıcı yazma egzersizi üzerinden, yazmaya hevesli olanları, mimarlık / edebiyat ara kesitine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Katılım koşulları ve yarışma şartnamesi için tıklayın

Yeni yazılarımızın cihazınıza anlık bildirim olarak gelmesini ister misiniz? Bildirimlere Abone olun.

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz.