1. Ana Sayfa
  2. Endüstriyel Tasarımlar
  3. Atlantique: Toplumsal Kaynaşmayı Hedefleyen Oturma Birimi

Atlantique: Toplumsal Kaynaşmayı Hedefleyen Oturma Birimi

featured
Reklam Sponsoru

Kentsel mekanlarda sosyal bağlar oluşturma merkezli idealine yönelik olarak Fransız kentsel mobilya üreticisi AREA Atlantique” adlı oturma ürününü piyasaya sürdü. Üç modülden oluşan bu ürün (koltuk, şezlong ve yaslanma arkalığı olmayan oturma birimi) birleştirilebilir yapıdadır. Peyzaj mimarlarının keyifli kentsel mekanlar tasarlamasını sağlar. İnsanları birbirine bağlamanın ve gerçek, kendiliğinden ve doğal kullanım toplulukları oluşturmanın bir başka yolu bu tarz toplu kullanım ürünleri üretmektir.

Atlantique serisi ile AREA, kentsel alanlarda açık salon konseptini üretmeye devam ediyor. Amaç, açık havada ve kamusal alanda, evde, içeride hissettiği konforu, huzuru ve şenliği bulmaktır. Bu felsefeyle üretilen ATLANTİQUE, üzerinde oturabileceğimiz, çalışabileceğimiz, yiyebileceğimiz, uyuyabileceğimiz, oynayabileceğimiz, konuşabileceğimiz bir ürün tasarladı… Tasarımı oluşturan üç modül, her türden kentsel alana hitap edebilecek tarzda uyarlanmış. Ayrıca kentsel tasarımcıların kendi tarzına göre özel kompozisyonlara izin verebiliyor.

AREA şirketinin sahipleri Laure ve Gilles Boudou ürünlerini şöyle açıklıyor: “Sarı ahşap ve metal kullanarak tasarladığımız keskin bir dalga şekli ile ATLANTİQUE, pozitif ve doğal hisler yayar. Sadece erkek ya da kadın, yaşlılar ya da gençler için değil, herkes için tasarlandı… Bu en basit teknoloji kullanılan, doğal sosyal ağdır. Aynı zamanda ürün yıpranmaya karşı çok dayanıklıdır. Nereye kurulursa toplum onu gerçek bir sosyalleşme noktası haline getirmeye başlar. Bu, toplumumuzun büyük bir sorununa küçük bir çözümdür: birlikte yaşayabilmek”.

Reklam Sponsoru

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Peyzaj Mimarlığı Doktora Öğrencisi. Peyzax'ın kurucu ve idarecisi. Bilim, Sanat, Felsefe ile ilgileniyor.

Yorum Yap