1. Ana Sayfa
  2. Bahçe Dekorasyonu
  3. Balkonunuzda Kullanabileceğiniz 10 Saksı Dekorasyonu Örneği

Balkonunuzda Kullanabileceğiniz 10 Saksı Dekorasyonu Örneği

featured
Reklam Sponsoru

Hızlı Git

Yaz yaklaştıkça ısınan havanın tadını çıkarabilmek için bahçelerimize, yazlıklara, sahil kenarlarına yöneliriz. 2020 yılı tüm rutinlerimizi bozup bizleri kontrollü sosyalleşmeye yöneltirken, mevsimsel rutinimiz haline gelen bu aktiviteleri rahatça yapmak bizler için biraz zor olacak. Kontrollü sosyalleşme kapsamında evlerimizde kalmaya yöneldiğimiz bu günlerde ısınan havanın tadını balkonlarımızda çıkarabiliriz. Ufak tefek birkaç dokunuş sayesinde balkonlarımıza yepyeni bir hava verebiliriz. Balkonunuzda bitkilere yer açın. İsterseniz, balkondan dışarı sallanan saksılarla, alanınız varsa da saksıları balkonunuzun içine yerleştirip yeşil köşeler yaratın. Şimdi birlikte bazı güzel fikirlere göz atalım:

1- Hem alandan tasarruf etmek hem de görselliği arttırmak için, duvarınıza saksılarınızı yerleştirebileceğiniz dekoratif raf sistemleri kurabilirsiniz.

2- Bitki standı oluşturarak bitkilerinizin tek bir alanda düzenli durmasını sağlayabilirsiniz.

3- Balkonunuzda renkli saksılara yer açın. Rengarenk saksılar yazın enerjisini balkonunuza taşıyacaktır.

4- Raf sistemini ya da bitki standını tercih etmek istemezseniz, asılarak kullanılabilen saksıları tercih edebilirsiniz. Balkon demirlerine asacağınız 2-3 adet saksı bütün balkonun havasını değiştirecektir.

5- Bohem tarzı sevenlerdenseniz, günümüzün en popüler ürünlerinden biri olan makrome saksı askılarını tercih ederek saksılarınızı dekore edebilirsiniz.

6- Evinizdeki süzgeçlerden farklı ve güzel saksılar oluşturabilirsiniz. Balkonunuza bambaşka bir hava katacaktır.

7- Süzgeçten oluyorsa tencereden neden olmasın? Eski ya da kullanmadığınız tencereleri isterseniz olduğu gibi isterseniz de farklı renklere boyayarak saksı olarak kullanabilirsiniz.

8- Evdeki boş kavanozlardan küçük bitkileriniz için farklı ve özgün saksılar yapabilirsiniz. Bu saksıları ister balkonda isterseniz de evin farklı yerlerinde kullanabilirsiniz.

9- Dolap çekmecelerini ayrı ayrı ya da bütün halinde dekoratif saksı olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Balkonunuzda çekmece saksılarınıza yer açın.

10- Kupa veya fincanlardan oluşturabileceğiniz mini saksıları çok seveceksiniz.

Reklam Sponsoru

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Sizden esinlenerek Birgün balkonum olduğunda yapmayı hayal ettiğim düzenlemeler var ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş sıkılmadan okudum devamını bekliyoruz yağmur hanım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir