1. Ana Sayfa
  2. Medya
  3. Peyzaj Projeleri için 23 Oturma Bankı Şartname Örneği

Peyzaj Projeleri için 23 Oturma Bankı Şartname Örneği

featured
Reklam Sponsoru

İhaleler için peyzaj projeleri hazırlarken genellikle teknik şartname örneği bulmakta zorlanırız. Peyzaj Şartnameleri girilecek ihalelerde istenilen iş kalemlerinin özelliklerini belirlemek açısından önemlidir. Aşağıda vereceğimiz teknik şartname örneklerini (Word) üzerine tıklayarak indirebilirsiniz.

Oturma Bankı Peyzaj Şartname Örneği

oturma bankı şartname örneği

YAPI GENEL VE ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ

İşin kapsamı içinde bulunan örneğin: yol,teras , pergola, havuz, v.b. gibi her çeşit işn nasıl yapılacağını tek tek açıklayan ve teknik özelliklerini belirleyen belgedir. Ülkemizde Bayındırlık Bakanlığı tarafından standart olarak hazırlanmıştır. Proje uygulamasının özelliğine göre standart şartnamelerde bulunmayan işler için ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ  hazırlanarak söz konusu işlerin nasıl yapılacağı açık ve kesin olarak belirlenir.

Şartname Nedir?

Şartnameler projenin detay resimlerine açıklık getiren ve birbirini tamamlayan , işin kontrollük ve yapımcı tarafından dikkatle takip edilmesi gereken hususları ortaya koyan belgeler olarak keşif dosyasının en önemli dokümanlarının başında gelir.

Reklam Sponsoru

MALZEME GENEL VE ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME

  • Yapısal malzeme genel ve özel teknik şartname
  • Bitkisel malzeme genel ve özel teknik şartname

Satın alım yapacak kurumca yapıda kullanılacak malzemenin teknik özelliklerini belirten şartnamedir. Yapılan uygulamanın özelliğine göre bu şartnamede belirtilen materyallerden farklı malzeme kullanılması gerekiyorsa bu malzemenin teknik özellikleri özel teknik şartnamede belirtilmelidir.

Bu önemli dökümanlar için Dart Peyzaj firmasına teşekkür ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap