1. Ana Sayfa
  2. Bahçe Dekorasyonu
  3. Palet Kullanarak Uygun Fiyata Kendi Bahçe Mobilyanızı Yapın

Palet Kullanarak Uygun Fiyata Kendi Bahçe Mobilyanızı Yapın

featured
Reklam Sponsoru

Baharın yaklaştığı şu günlerde bahçe keyfi yapmamız için yavaş yavaş hazırlıklara başlamamız lazım. Özellikle de şu Covid-19 salgını nedeniyle dışarı çıkma yasakları ve evde harcayabileceğimiz bolca zamanımız varken sizlere hem ekonomik hem çok şirin bir bahçe mobilyasını nasıl yapacağımızı göstereceğiz.

1- Palet Satın Alın

Bildiğiniz gibi paletler lojistik, ambar ve nakliye sektöründe yükün forkliftle kolay taşınabilmesine yarar. Bu nedenle özellikle depolarda bol sayıda hurda palet bulunur. Bu paletleri tekrar kullanmaya ihtiyaç olmadığı için ucuza satarlar. Fiyatları depodan depoya ve boyutlarına göre değişmekle birlikte 10 TL ile 30 TL arasındadır.

Bu mobilyayı tasarlamamız için 1 büyük, 3 küçük veya 5 adet orta boyutta palete ihtiyacınız olacak.

Reklam Sponsoru

2- Paletleri Boyayın

Satın aldığınız paletleri zımpara ile boya öncesi zımparalayın. Yaralı ve kırık yeri varsa onarın. Sonrasında ahşap boyası ile boyayın. Boyanın Güneş koruyucu (dışmekan) özellikli olması mobilyanızın ömrünü uzatacaktır.

3- Mobilyanızı Kurun

Ahşapları boyayıp 2 gün kuruması için bıraktıktan sonra bu resimdeki gibi kurun. İsterseniz sehpanız için basit mobilya tekerlekleri satın alarak buradaki gibi yürüyebilir hale getirebilirsiniz.

4- Keyfini Çıkarın

Mobilyamızı kurduktan sonra boyadığımız renge uygun minderlerle oturma birimimizi tamamlıyoruz. Dilerseniz siz de saksı ve sehpa örtüsü ile güzelleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap